Rodzaje bonusów powitalnych u bukmacherów online

Rodzaje bonusów powitalnych u bukmacherów online

Freebety, gotówka na start, cashbacki - te i inne promocje kuszą nowych graczy pragnących skorzystać z zakładów bukmacherskich w sieci. Jakie dokładnie rodzajów bonusów powitalnych istnieją u bukmacherow online i na co zwrócić uwagę, ubiegając się o tego typu prezent?

Promocje u bukmacherów

Bonusy bukmacherskie istnieją w branży od dawna. Choć wciąż pojawiają się nowe oferty marketingowe, to podstawowe zasady ich udzielania pozostają niezmienne: bonusy są wykorzystywane przez bukmacherów jako narzędzie reklamowe w celu zwiększenia bazy klientów. 

Operatorzy kuszą nowych graczy wielkimi sumami za rejestrację lub wpłatę pierwszego depozytu, ostatecznie jednak wypłata gotówki uzyskanej w wyniku obrotu premią może okazać się trudna. Wynika to z wymagań dotyczących zakładów, które zwykle umieszczone są w regulaminach. Dlatego też zanim wpiszemy w Googlach "bonus powitalny w Etoto", przed wyrażeniem zgody na jakąkolwiek ofertę promocyjną powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej warunkami. W ten sposób unikniemy później rozczarowań. 

Rodzaje bonusów sportowych

Premie powitalne można podzielić na kilka kategorii. Zapoznając się z nimi, łatwiej będziemy mogli znaleźć bukmachera odpowiadającego naszym potrzebom. Jak zwykle kluczem w zakładach sportowych jest informacja - gracze, którzy wiedzą więcej na temat bonusów i warunków ich przyznawania, wychodzą na tym lepiej.

  • Bonus od pierwszego/pierwszych depozytów - Jest to zazwyczaj największy i najbardziej atrakcyjny bonus. Mogą na niego liczyć nowi klienci. Bonus na start ma zachęcić graczy do otwarcia konta. Zachętą jest w tym wypadku premia gotówkowa, której wartość uzależniona zostanie od kwoty wpłaconego depozytu. Bonus będzie się różnić w zależności od operatora, ale zwykle wynosi od 10% do 200% wpłaconej kasy. Na co zwrócić uwagę w przypadku tej premii? Pieniądze otrzymane za pierwszą wypłatę pojawiają się na saldzie od razu ale, jak wspomniano powyżej, będziemy musieli kilka razy nimi obrócić, zanim operator umożliwi nam wypłatę pieniędzy pochodzących z wygranej. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest minimalny kurs wydarzenia na kuponie. Również nie wszystkie rodzaje kuponów kwalifikują się do obrotu - operator może wymagać od nas złożenia na przykład kuponu kombi z trzema wydarzeniami. Jeśli lubimy zakłady live albo sporty wirtualne, czeka nas rozczarowanie, bowiem tego typu zakłady najczęściej nie liczą się do obrotu u buków w Polsce.
  • Freebet czyli darmowy zakład - Drugim najpopularniejszym rodzajem bonusu jest bonus w postaci darmowego zakładu. Promocja ta ma na celu skusić obecnych lub nowych graczy, dając im szansę wypróbowania danego bukmachera. Jest to w pewnym sensie zabawa "na koszt firmy". Zyskują na tym obie strony: operator ponosi koszt zakładu, jeśli zaś trafnie wytypujemy, mamy prawo zachować i wypłacić wygraną. Obostrzenia są podobne jak w przypadku premii na start: typer musi spełnić warunki obrotu oraz pilnować minimalnego kursu na kuponie. Promocjami tego typu nie są objęte gry karciane, zakłady live czy zakłady z opcją cash-out.
  • Bonus Reload - Oto sprytny sposób na skłonienie nas do pierwszego i kolejnych depozytów. Zazwyczaj operator oferuje nam gotówkę w postaci części kwoty, którą wpłacamy na swoje konto na przykład 100% do 500 zł.
  • Gra bez podatku - w ramach tej promocji możemy korzystać z usług danego operatora i składać zakłady po kursach skorygowanych o kwotę należnego podatku. Taka promocję ma na przykład w 2022 roku LVBet. Musimy bowiem wiedzieć, że w Polsce obowiązują dwa rodzaje podatku od zakładów sportowych. Oba z nich odprowadza w imieniu gracza operator. Pierwszy z nich to podatek 12% od każdego kuponu złożonego u bukmachera. Drugi to podatek 10% od wygranej, której kwota przekracza 2.280 zł. Promocyjna gra bez podatku dotyczy najczęściej tego pierwszego podatku w kwocie 12%.

Wnioski

Żadne dwa bonusy u różnych bukmacherów online nie są takie same. Gdy decydujemy się na wyższy bonus, zwykle trudniej będzie nim obrócić i go spieniężyć. Zalecamy więc ostrożność przy wyborze nowej oferty!

Skróty meczów video bramki meczyki online 0

Pokaż więcej postów
Zgłoś błąd
W GoBet 1000 PLN + 30 PLN Freebet z kodem BETONLINE!Odbieram bonus