Raport reprezentacyjny (19-21 lutego)

22.02.2021 14:55

Miniony weekend na piłkarskich boiskach Starego Kontynentu był udany dla kilku reprezentantów Polski. Do bramki rywala trafili między innymi Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Z dobrej strony pokazało się również kilku naszych ligowców, którzy za sprawą ostatnich występów powinni znaleźć się w notesie selekcjonera Paulo Sousy. Piłkarskie typy i analizy także na Blogu Bukmacherskim!

Lewandowski i Zieliński strzelali w weekend

Już w piątek (19 lutego) z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Drągowski. Bramkarz Fiorentiny zachował czyste konto w rywalizacji ze Spezią Calcio (3:0), która dopiero co zabrała punkty drużynie AC Milan, która dość niespodziewanie przez długie tygodnie była liderem włoskiej Serie A1. Kolejny minuty na boiskach Premier League zebrał Mateusz Klich z Leeds United, ale tym razem przez 80. minut niczym specjalnym nie błysnął.

Znacznie bogatsza w obserwacje sztabu szkoleniowego polskiej drużyny narodowej była sobota. W jej trakcie Jan Bednarek ze swoich Southampton FC mierzył się z Chelsea Londyn, zdobywając pierwszy punkt od sześciu potyczek. Kolejnego gola dla Bayernu zdobył z kolei Robert Lewandowski, ale jego zespół przegrał 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. Ponadto asystę w meczu pucharowym Dynama Moskwa zanotował Sebastian Szymański. Warto również odnotować, że punkt swojej drużynie uratował Łukasz Skorupski z Bolonii.

Rosyjska piłka budzi się ze snu zimowego, co oznacza powrót do gry również Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka. Pierwszy zaliczył asystę, a drugi gola (z rzutu karnego) w meczu Lokomotiwu Moskwa z FK Tambow (3:0). Na listę strzelców wpisał się też Piotr Zieliński, ale jeszcze SSC Napoli uległo w niedzielę Atalancie Bergamo 2:4.

W PKO Ekstraklasie ze znakomitej strony pokazał się z kolei Bartosz Kapustka, którego dla polskiej piłki odzyskał Czesław Michniewicz. Zawodnik ten wydaje się ciekawą opcją dla Paulo Sousy, bo może występować na kilku pozycjach.