Jak bukmacher rozlicza przełożony/odwołany mecz?

Przełożony lub odwołany mecz to dość kłopotliwa sytuacja dla obstawiających. Jak bukmacher rozlicza typy w takich przypadkach? Warto to wiedzieć!

Przełożony mecz a mecz odwołany - to ogromna różnica!

Kiedy słyszymy dyskusję na temat przełożonych wydarzeń sportowych, często zamiennie używane jest sformułowanie "odwołany". To błąd, bo musimy pamiętać, że mecz, który został przerwany, ale jednak zostanie wznowiony, to coś zupełnie innego niż event, jaki prawdopodobnie szybko się nie odbędzie albo w ogóle nie będzie już miał miejsca.

Pozwoliliśmy sobie przygotować dwie definicje, które pozwolą nam znacznie lepiej podejść do tego, jak bukmacher rozlicza przełożony mecz. Oto absolutne podstawy:

 • mecz odwołany - jest to spotkanie, które nie odbędzie się w pierwotnym terminie i już nie możemy liczyć na to, że za jakiś czas dojdzie do rozstrzygnięcia. Podobnie ma się sprawa z odwołanymi koncertami muzycznymi itp.
 • mecz przełożony - wydarzenie nie odbędzie się w terminie, w którym początkowo zakładano, ale prędzej czy później będzie miało miejsce i nastąpi jego rozstrzygnięcie.


  Odwoływane mecze to przede wszystkim spotkania towarzyskie, ale i nie tylko. Na pewno wszyscy doskonale pamiętają czasy pandemii koronawirusa, gdy odwoływane były całe ligi czy rozgrywki pucharowe. Oczywiście, takie sytuacje nie mają miejsca w przypadku dużych imprez jak mistrzostwa świata czy turnieje wielkoszlemowe.

  Spotkania przekłada się z kolei wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na rozegranie meczu albo gdy uniemożliwiają to kibice. Innymi słowy, jutro czy za kilka godzin będzie sprawa wyglądała całkiem inaczej i tym samym mecz będzie można dokończyć.

  Przełożony mecz. Jak rozliczają go bukmacherzy?

  Zagraliśmy na spotkanie ligi włoskiej, w którym Juventus miał zmierzyć się z Interem. Niestety, przez rzęsisty deszcz nie udało się doprowadzić spotkania do końca. Wydarzenie zostało przerwane w 70. minucie przy stanie 1:2 dla gości. Co teraz, skoro mecz na pewno nie odbędzie się już do końca dnia?

  Rozliczenie przełożonego meczu u bukmachera nie jest żadną wielką tragedią dla gracza. Pamiętajmy jednak, że wynik 1:2 nie jest tutaj zobowiązujący dla bukmachera, czyli nie wygrają środków ci, którzy postawili na to, że goście zatriumfują nad gospodarzami. Takie rozliczenie ma miejsce dopiero, gdy zabrzmi ostatni gwizdek sędziego po 90 minutach czy dogrywce (jeśli ją także uwzględniał zakład).

  W przypadku, gdy spotkanie zostanie dokończone w ciągu 48 godzin od pierwotnej daty rozpoczęcia, bukmacherzy zazwyczaj czekają z rozliczeniami. Gdy mija ten termin, następuje zwrot po kursie 1.00 i nie ma tutaj znaczenia czy biliśmy blisko, czy daleko wygranej.

  Czy wszystkie portale dokładnie tak samo podchodzą do tego typu spraw? STS mecz przełożony traktuje dokładnie tak, jak opisane jest to powyżej i dzieje się tak również w przypadku większości innych legalnych, dobrze znanych marek.

  Jak bukmacher rozlicza odwołany mecz?

  STS odwołany mecz, podobnie jak inne zakłady bukmacherskie, traktuje inaczej, niż ma to miejsce w przypadku przełożonych wydarzeń. Kiedy wiadomo już na pewno, iż dane wydarzenie się nie odbędzie, przyznawany jest automatyczny zwrot po kursie 1.00.


  W przypadku odwołanego czy przełożonego meczu trzeba liczyć się z tym, że zwrot w przypadku kuponów SOLO oznacza wpłynięcie stawki z powrotem na konto, ale nie dzieje się tak, gdy gramy zakład AKO, w którym nie zostały prawidłowo wytypowane inne mecze.

  Gracze bardzo różnie podchodzą do sprawy przełożonych czy odwołanych spotkań. Niektórzy z nich wspominają, jak coś takiego pozwoliło im uniknąć przegranej, ale pamiętajmy też, że zdarza się tak, iż wygrana jest przez to znacznie mniejsza, niż było to zakładane. Ten ostatni scenariusz jest szczególnie bolesny, gdy przerwano mecz, gdy nasz faworyt pewnie prowadził 4:0 i raczej nie było szans na to, by miał polec.

  Jak unikać przełożonych meczów?

  Jeżeli nie chcemy mieć sytuacji, w której postawiony przez nas mecz będzie przełożony lub odwołany, powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy unikać spotkań w obszarach objętych działaniami wojennymi. Starajmy się też nie obstawiać meczów, w których mierzą się ze sobą drużyny w dużych konfliktach kibicowskich.

  Dobrą praktyką jest też na pewno sprawdzanie prognoz pogody i tyczy się to szczególnie spotkań tenisowych. Jeżeli wiele wskazuje na ciągłe opady czy nawet burze, darowanie sobie jakiegoś wydarzenia z konkretnego turnieju może być prawdziwym wybawieniem.

  Bukmacherzy najlepiej podchodzący do odwołanych/przełożonych wydarzeń


  Dla nikogo nie powinno być niespodzianką to, ze niektórzy bukmacherzy znacznie korzystniej dla graczy podchodzą do odwołanych bądź przełożonych meczów. W porównaniu z konkurencją na pewno pod tym względem bardzo dobrze wypadają przede wszystkim następujące portale:

  • www.STS.pl - dla nowych graczy jest tutaj 29 PLN bez wpłaty i 100% do 1200 PLN przy pierwszym przelewie. Kod promocyjny to "BETONLINE". STS bonus powitalny to jedna z najpopularniejszych promocji tego typu w kraju
  • www.eFortuna.pl - 20 PLN bez wpłaty, 100% do 2000 PLN przy depozycie numer jeden oraz 200 PLN jako zakład bez ryzyka! Kod promocyjny również tutaj brzmi "BETONLINE"!
  • www.Betfan.pl - korzystne rozliczanie przełożonych/odwołanych meczów to tutaj tylko jedna z cech charakterystycznych. Obstawianie bez podatku przez cały rok, a na start mnożnik wygranych 3x777 PLN, 600 PLN jako zakłady bez ryzyka oraz nawet 15 darmowych kuponów!

  Specjalny bonus z kodem "BETONLINE" na www.STS.pl

  -----

  Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

   Skróty meczów video bramki meczyki online 0

   1. Najnowsze wiadomości

   2. sts bonus bez depozytu 2021
   Pokaż więcej postów
   Zgłoś błąd
   600 PLN bez ryzyka + 3 x 777 PLN + 15 darmowych zakładów! Kod: BETONLINEOdbieram bonus